WYCIECZKA ROWEROWA – NAGRODA ZA KONKURS „JAKIE TO PRZYSŁOWIE”?
2016-06-17

WYCIECZKA ROWEROWA – NAGRODA ZA KONKURS „JAKIE TO PRZYSŁOWIE”?

16 czerwca laureaci konkursu „Jakie to przysłowie” wzięli udział w wycieczce rowerowej do Rezerwatu Zabłocie połączonej z innymi atrakcjami. W wyprawie uczestniczyli: Jakub Kopeć, Kacper Krówka, Gabriela Jucha , Magda Surowiec z klasy IV zdobywcy I miejsca) , Paulina Berdel, Norbert Kwoka , Mateusz Lis z klasy VI (II miejsce), Julia Dworak, Marcelina Lis , Paweł Bachórz z klasy V (III miejsce) Magda Chmaj, Elżbieta Siwiec, Martyna Jucha , Julia Piętowska z klasy VI (III miejsce).

Pierwszym etapem wycieczki był bratkowicki cmentarz. Tam, na mogile żołnierzy AK i symbolicznej mogile Józefa Rzepki, zostały złożone kwiaty i zapalony znicz.  Później na parkingu koło lasu rozpalone zostało ognisko i upieczone zostały kiełbaski. Kiełbasa, chleb i dodatki były zasponsorowane jako nagroda. Ognisko udało się szybko rozpalić dzięki życzliwości Pana leśniczego, który dostarczył nam suchego drzewa (było po deszczu) i ruszt do pieczenia kiełbasy. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek, kolejnym punktem programu, była zabawa w podchody pod nazwą „Szukanie skarbu”.  W czasie ogniska pani dyrektor przygotowała całą zabawę. W różnych miejscach lasu, na trasie do krzyża, ukryła karteczki z zaszyfrowanymi wskazówkami. Po zapoznaniu się z kluczem szyfru grupa wyruszyła na poszukiwanie skarbu. Udało się odnaleźć wszystkie wskazówki, uczniowie szybko je odczytywali i skarb został znaleziony. Była to reklamówka pełna słodyczy.  A „ukryta” była w  plecaku pani dyrektor i wszędzie z nami jeździła. Skarb został sprawiedliwie podzielony i grupa wyruszyła do Rezerwatu Zabłocie. Niestety na miejscu okazało się, że nie możemy tam spędzić czasu na obserwacji przyrody i ptactwa wodnego, bo teren jest prywatny i nie otrzymaliśmy zgody od pana pilnującego stawów. Opowiedział nam krótko o  gospodarce rybnej i o planach związanych z zagospodarowaniem stawów.

Zerknęliśmy tylko na krajobraz Rezerwatu i wyruszyliśmy w drogę powrotną.