72 rocznica Akcji
2016-07-24

72 rocznica Akcji "Burza" w Bratkowicach

24 lipca 2016 r. przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 72 rocznicę Akcji „Burza” w Bratkowicach.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele pw. Jana Chrzciciela, odprawiona w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Armii Krajowej. W Eucharystii uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, poczty sztandarowe Strzelców, szkół i straży pożarnej z Bratkowic oraz mieszkańcy wsi. Po Mszy św. wszyscy przeszli pod Pomnik Poległych gdzie odbyła się dalsza część uroczystości: przemówienie okolicznościowe Wójta Gminy Świlcza Pana Adama Dziedzica, wspomnienia Żołnierzy AK, apel poległych, składanie wieńców i kwiatów pod pomnikiem.

Pamięć o wydarzeniach i bohaterach z czasu II wojny światowej jest ciągle żywa wśród mieszkańców Bratkowic i nieustannie przekazywana młodym pokoleniom.