Z WADOWIC DO ŚWIĘTOŚCI
2016-10-18

Z WADOWIC DO ŚWIĘTOŚCI

18 października 2016 r. odbyła się XI edycja konkursu papieskiego „Z Wadowic do świętości". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Bratkowicach oraz GCK w Trzcianie.

Celem konkursu było:

• wzbogacanie wiedzy nt pontyfikatu Jana Pawła II,
  • poznanie sylwetek świętych, uznanych za  "Świadków Miłosierdzia",
  • wzbudzenie refleksji nt różnych aspektów miłosierdzia ukazywanego w praktyce życia
  • rozwijanie zainteresowań plastycznych uczniów inspirowanych życiem i działalnością Jana Pawła  II.

Konkurs przebiegał  w III etapach: literackim, plastycznym i wiedzy.

Tematem konkursu literackiego było: "Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli podczas Jubileuszu uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha". W jaki sposób, twoim zdaniem, współczesny człowiek może realizować to przesłanie papieża Franciszka.

Tematem konkursu plastycznego było: "Uczynki miłosierdzia  względem ciała i ducha’’. Należało wykonać albumik, w którym ukazano by w formie plastycznej uczynki miłosierdzia względem ciała lub ducha.

W konkursie  wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II należało wykonać prezentację multimedialną nt wybranego Błogosławionego lub Świętego, o którym można powiedzieć, że był świadkiem miłosierdzia.

W konkursie literackim uczeń naszej szkoły Jakub Kopeć z kl. V zajął II miejsce .
W konkursie wiedzy Joanna Trzeciak z kl. VI  zajęła III miejsce, a uczniowie Jakub Kopeć, Natalia Gaweł i Julia Dworak otrzymali wyróżnienia.