Światowy Dzień Pluszowego Misia
2016-11-25

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy Miś – to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów.

Z okazji obchodów kolejnego Światowego Dnia Pluszowego Misia, również w naszej szkole pojawiły się te sympatyczne pluszaki. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele, opuściły cieplutkie pokoiki i wraz ze swymi opiekunami przybyli do naszej szkoły. Tym bardziej, że posiadanie tej puchatej maskotki było równoznaczne z wylosowaniem szczęśliwego numerka – czyli zwalniało z odpowiedzi i kartkówek. Towarzyszyły im zarówno podczas zajęć jak i przerw. Uczniowie w tym dniu rozwiązywali zadania związane z misiami, jak np. zagadki, rebusy itp., śpiewali piosenki o misiach  oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych typu „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Kulminacyjnym punktem obchodów święta Pluszowego Misia była akademia, przygotowana przez naszych uczniów z klas I-III. Na początku uczennica klasy III przedstawiła krótka historię Pluszowego Misia, a następnie poprzez wiersze, piosenki i taniec uczciliśmy tego puchatego, słodkiego smakosza miodku. Na zakończenie była słodka niespodzianka od Pani Dyrektor w postaci misiożelek. To niecodzienne spotkanie z pluszakami przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze, a uśmiech na twarzach i zadowolenie dzieci  to najlepsza ocena i podsumowanie całego dnia.