Żywa lekcja historii
2016-11-30

Żywa lekcja historii

W środę, 30 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „żywej lekcji historii”.

Była to dla wszystkich niewątpliwie interesująca lekcja podczas której uczniowie mieli okazję w bardzo ciekawy sposób poznać wiele informacji dotyczących starożytnego Rzymu. Zapoznali się m.in. z historią powstania Rzymu oraz wieloma ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych warstw społeczeństwa rzymskiego: pospólstwa, plebejuszy oraz najbardziej uprzywilejowanej grupy społecznej – patrycjuszy. Zobaczyli m.in. charakterystyczny strój patrycjuszy oraz broń jaką kiedyś posługiwano się. Wybrani uczniowie mogli zaprezentować się w roli prawdziwego rzymskiego legionisty, m. in. założyć elementy jego zbroi.

Lekcja ta okazała się zdecydowanie ciekawą formą zajęć obfitującą w wiele dydaktycznych informacji.