Wycieczka do Rzeszowa
2016-12-02

Wycieczka do Rzeszowa

1 grudnia 2016 r uczniowie klas IV-VI byli w kinie na filmie pt.  „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”.  Była to pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o przygodach dwóch małoletnich detektywów, którzy pomagali komisarzowi policji rozwiązać zagadkę znikającego diamentu. Obraz był oparty na bestselerowej serii książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje), która cieszy się wśród dzieci dużą  popularnością.

Po emisji filmu wszyscy udali na zaplecze kina, gdzie obserwowali pracę w projektorni. Uczniowie poznali współczesny oraz dawny sposób wyświetlania filmu oraz urządzenia służące do tego.

Następnie uczniowie zwiedzili trasę podziemną w Rzeszowie. Wędrując krętymi piwnicami i korytarzami poznawali ważne fakty z historii miasta. Pan przewodnik interesująco opowiadał o warunkach życia i pracy ludzi w dawnych czasach, wyjaśniał przeznaczenie eksponatów zgromadzonych w podziemiach, przytaczał wiele anegdot i ciekawostek. Była to fajna lekcja historii dla wszystkich uczestników wycieczki.