22 kwietnia - Dzień Ziemi
2017-04-21

22 kwietnia - Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem planety, na której żyją i przestali ją nadmiernie eksploatować, zanieczyszczać i niszczyć.

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem ich  jest uświadomienie ludziom problemów związanych ze zmianami klimatu, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

My w szkole też co roku w kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi podczas którego poruszamy ważne problemy dotyczące środowiska naturalnego. W tym roku wiodącym tematem obchodów Dnia Ziemi było zanieczyszczenie atmosfery i związane z tym zjawisko smogu, kwaśnych deszczów, dziury ozonowej i efektu cieplarnianego.

Uczniowie klasy VI przygotowali  o tym  prezentację multimedialną oraz dwa skecze: „Raz komin był chory” i „Sonda uliczna na temat dziury ozonowej”. Wyświetlili także film edukacyjny pt. „Zagrożenia Ziemi”, który uporządkował i poszerzył wiedzę dzieci o negatywnym wpływie  działalności gospodarczej człowieka na stan środowiska naturalnego.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali broszury edukacyjne propagujące działania proekologiczne takie jak segregację odpadów, oszczędzanie wody i energii elektrycznej, prawidłowe postepowanie z elektrośmieciami, dbanie o czystość w otoczeniu itp. Mamy nadzieję, że lektura tej broszury zachęci uczniów i ich rodziny do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.