PÓŁKOLONIA – II TURNUS  (3-7 lipca 2017 r. )
2017-07-10

PÓŁKOLONIA – II TURNUS (3-7 lipca 2017 r. )

W drugim turnusie półkolonii organizowanej przez naszą szkołę uczestniczyło 25 dzieci.

3 lipca (poniedziałek) uczestnicy półkolonii udali się do Markowej i Łańcuta. W Markowej zwiedzali skansen, a w Łańcucie pałac i powozownię.   Celem wtorkowej wycieczki było zoo w C.H. Majster , oraz wyprawa do kina na film „Muminki”.  Na środę zaplanowano zajęcia w Ośrodku Natura 2000 w Budach Głogowskich. Oprócz zabaw , dzieci miały także zajęcia plastyczne oraz kulinarne (robienie sałatki). W czwartek 6 lipca półkoloniści udali się do Nowej Dęby do fabryki bombek  choinkowych. Po zwiedzeniu fabryki bombek, dzieci zwiedziły także,  znajdujące się w Hucie Komorowskiej muzeum misyjne kardynała Kozłowieckiego. W ostatnim dniu II turnusu półkolonii , dzieci pojechały do Rudnej Wielkiej , zobaczyć hodowlę wiewiórek , pochodzących z różnych rejonów świata. W tym dniu odbyły się  później w szkole zajęcia plastyczne (malowanie wiewiórek,  lepienie wiewiórek z masy solnej) oraz zabawy i gry na podwórku. Dzień zakończył się pieszą wyprawą na pierogi do restauracji „Zacisze” .

Bogaty program zajęć w ciągu tych dwóch tygodni oraz codzienny ciepły posiłek mogliśmy zapewnić dzieciom dzięki dofinansowaniu  półkolonii przez  Gminę Świlcza i Stowarzyszenie „Nasza Trójka”.