Warsztaty na temat bezpieczeństwa w Internecie
2017-09-12

Warsztaty na temat bezpieczeństwa w Internecie

W ramach realizacji polityki oświatowej Ministra Edukacji Narodowej na temat bezpieczeństwa w internecie oraz odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych - uczniowie klas III - VI uczestniczyli w warsztatach.

Na zajeciach zostały omówiene kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetu oraz problem uzależnień.

Prowadzące podkreślały, że gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami.

Warsztaty miały na celu między innymi uświadomienie uczniom, że nie wszystko co pojawia się w internecie, chociaż modne, jest bezpieczne i rozsądne.