2017-09-29

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.

Na lekcjach wychowawczych w każdej klasie dziewczęta  przygotowały prezenty, które następnie wręczyły chłopakom składając równocześnie życzenia. Wszyscy chłopcy  bardzo się cieszyli się, co okazywali na przerwach szkolnych. Kilka dni wcześniej Samorząd Szkolny zorganizował z tej okazji dyskotekę urozmaiconą różnymi zabawami. Dyskoteka udała się znakomicie. Klasy świetnie się bawiły, dzieci integrowały się w zabawie czerpiąc wiele radości z możliwości wspólnego spędzenia czasu na szkolnej imprezie.

Przybliżmy sobie historię tego święta; Dzień Chłopca powstał , prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad      i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia, w Polsce obchodzimy to święto 30 września .

Wszystkim chłopcom życzyliśmy :

Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości -
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka :) .

Takie wydarzenia pokazują, że szkoła to nie tylko miejsce ciężkiej pracy, ale również rozrywki.