NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Wyjazd do Teatru Maska i Wojewódzkiej Biblioteki w Rzeszowie
2017-10-13

Wyjazd do Teatru Maska i Wojewódzkiej Biblioteki w Rzeszowie

W miniony piątek tj. 13 października 2017 roku uczniowie klas I – III wyjechali do Rzeszowa, gdzie w teatrze MASKA obejrzeli piękny spektakl pt. „Tylko jeden dzień”.

Przedstawienie zrealizowane na podstawie sztuki Martina Baltscheita w lekkiej i dowcipnej formie pokazało trudny problem odejścia, żalu i godzenia się ze stratą kogoś bliskiego. Lis i Dzik obserwują narodziny muszki - jetki jednodniówki. Zauroczeni jej delikatnością i zmartwieni faktem, że czeka ją tylko jeden dzien życia wmawiają nowej przyjaciółce, że to Lisa godziny są już policzone! Absurdalne kłamstwo pociąga za sobą szefreg komicznych perypetii ...

Po pełnym emocji spektaklu udaliśmy się spacerkiem przez rzeszowski Rynek do Filii Wojewódzkiej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży znajdującej się przy ul. Słowackiego. Dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem tej biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Po krótkiej prezentacji zbioru książek, audiobooków oraz filmów Pani Bibliotekarka „zabrała” uczniów w świat bajek czytając im historię „Niesamowitych przygód dziesieciu skarpetek" Justyny Bednarek. Potem wszyscy mogli przeglądać, poczytać najciekawsze wydania bajek, czy książeczek edukacyjnych, również tych dźwiękowych i trójwymiarowych. Następnie pod kierunkiem pracownicy biblioteki każde dziecko wykonało kolorową zakładkę do książki techniką origami. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły z nadzieją na kolejny, równie udany wyjazd.