Światowy Dzień Spódnicy
2017-10-30

Światowy Dzień Spódnicy

W poniedziałek, 30 października, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Spódnicy.

Pierwsze ubrania przypominające spódnice znane były już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Zrobione one były wówczas głownie z trzciny lub słomy i nosili je również mężczyźni. Dzisiaj panie mają do dyspozycji spódnice mini, midi, maxi, trapezowe, ołówkowe, bombki, spódnice syreny, plisowane, tulipanowe, kopertowe, asymetryczne i wiele, wiele innych.

W bieżącym roku szkolnym do obchodów Dnia Spódnicy postanowili przyłączyć się również nasi uczniowie. W tym dniu osoby noszące spódnice posiadały immunitet zwalniający z odpowiedzi. Ponieważ w obchodach tego nietypowego święta  udział wzięła zdecydowanie większa część naszych uczniów, nie obyło się bez wspaniałej zabawy.