Spotkanie z teatrem objazdowym
2017-11-07

Spotkanie z teatrem objazdowym "Bazyl"

W dniu 7 listopada 2017 roku gościł w naszej szkole teatr objazdowy „Bazyl” z Rzeszowa. Przedstawił wspaniały spektakl pt. „Zagubiony.pl”, który pokazywał trudny problem dzisiejszych czasów - uzależnień od urządzeń i gier komputerowych.

Franek – główny bohater poszukuje przyjaciela. Znajduje go podczas wspólnej zabawy „Piraci i skarb”. Jest nim Mery. Kiedy Franek obchodzi urodziny dostaje w prezencie wymarzona grę komputerową „Obudź księżniczkę”. Od tego czasu, gdy zaczął grać tę grę, odmienia się jego całe życie. Przestaje przyjaźnić się z Mery, nie słucha mamy, nie je obiadów, przez co mama jest na niego zła. Nie odrabia zadań domowych, a jego przyjaciółmi stają się komputerowi bohaterowie gry: klaun i księżniczka. Wydaje mu się, że znalazł nowy, lepszy świat, nowych, prawdziwych przyjaciół. Pragnie wejść w wirtualny świat i tak się staje. Wtedy traci poczucie rzeczywistości i zostaje sam. Staje się zagubiony. Franek uświadamia sobie wtedy, że ten świat nie jest taki najlepszy, jak się wydaje.

Wszyscy widzowie naszej szkoły byli przekonani, że bardzo się pomylił i nie należy brać z niego przykładu. Jednocześnie uświadomili sobie, że nie należy marnować cennego czasu na grę, która jest często kłamstwem i niesie utratę relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

Za wspaniały udział, przeżywanie młodych widzów podczas spektaklu, właściwą postawę - artyści podziękowali uczniom naszej szkoły, a przede wszystkim klasie siódmej, która dawała przykład właściwego reagowania i współtworzenia widowiska.

Brawo! Jesteśmy z Was dumni.