KONKURS POWIATOWY „JESIENIĄ GÓRY SĄ NAJSZCZERSZE”
2017-11-17

KONKURS POWIATOWY „JESIENIĄ GÓRY SĄ NAJSZCZERSZE”

„Przestrzeń, Bieszczady, wolności smak

nade mną niebo, pod śladem szlak

dokoła słońce, traw Połonina

Bóg, cisza, wiatr i jarzębina”.

(WŚRÓD TRAW POŁONINY – autor erzet)

17 listopada na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się I edycja Dnia Bieszczadzkiego „Jesienią góry są najszczersze”. Imprezę organizowało Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej, Politechnika Rzeszowska i Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie.  Organizatorzy przygotowali prezentacje produktów regionalnych  (sery, soki, chleb, smalec, przetwory itp.),  fotografii, obrazów, rzeźb i rękodzieła (maskotki, czapki, rękawice, breloczki, wyroby z wikliny i inne bieszczadzkie pamiątki). Zorganizowano także galerię uczniowskich prac plastycznych i fotografii, które wpłynęły na konkurs „Jesienią góry są najszczersze” ogłoszony przez SP nr 16 w Rzeszowie. W tej kategorii konkursu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Wysłaliśmy w sumie kilkanaście prac plastycznych i fotografii. Laureatami konkursu zostali: Karolina Majewska z klasy VI (praca plastyczna), Miłosz Buda z klasy VI (fotografia) i Bartosz Olbrot z klasy V (fotografia).  W swojej kategorii wiekowej Bartosz Olbrot zdobył II miejsce,  Miłosz Buda III miejsce, a Karolina Majewska otrzymała wyróżnienie.  Na obchody Dnia Bieszczadzkiego wyjechali wszyscy uczniowie naszej szkoły , którzy byli uczestnikami konkursu.

O godzinie 13.00 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, fotograficznego i konkursu piosenki bieszczadzkiej. Laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Po uroczystości wręczenia nagród odbyła się prezentacja piosenek bieszczadzkich w wykonaniu laureatów tej kategorii konkursu.

Prace plastyczne i fotografie naszych uczniów też są zaprezentowane w galerii, którą można oglądać do 24 listopada na Politechnice Rzeszowskiej (budynek V) al. Powstańców Warszawy.