Wizyta w G2A Arena – Centrum Kongresowo – Wystawiennicze w Jasionce
2017-12-08

Wizyta w G2A Arena – Centrum Kongresowo – Wystawiennicze w Jasionce

W tamach realizacji programu "Doradztwo Zawodowe" uczniowie kl. VI i VII zwiedzili Centrum Kongresowo – Wystawiennicze G2A Arena oraz Park Naukowo-Techniczny w Jasionce.

Po Centrum Kongresowo – Wstawienniczym oprowadził uczniów Pan Michał Kielar – Specjalista ds. Relacji Biznesowych w G2A Arena. Przekazał im wiele informacji na temat  budowy i działalności tego obiektu.

Następnie nasi wychowankowie wzięli udział w zorganizowanych w Centrum wystawach i imprezach. Najpierw oglądali  wystawę obrazów Agnieszki Słowik – Kwiatkowskiej  „Co mi w duszy gra”,  wystawę Leszka Kuchniaka  „Magiczny świat”, oraz wystawę dr Sylwii Krupińskiej „Moje przestrzenie” a później uczestniczyli w odbywających się w G2A Arena Targach  Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA  2017. W tegorocznej edycji targów brało udział 111 wystawców z kraju i zagranicy, w tym producenci z Chin, którzy prezentowali różnego rodzaju produkty, w tym: makarony ryżowe, herbaty, czy mleko sojowe. Ekologiczne produkty prezentowali również wystawcy z Ukrainy i Węgier.
W ramach imprezy odbywały się też konferencje, degustacje, pokazy gotowania i rękodzieła związane ze świętami Bożego Narodzenia, a także panele edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie chętnie korzystali z różnych degustacji.  Najsmaczniejsze okazały się pierogi ruskie oraz z kapustą.

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili część Podkarpackiego Parku Naukowo-Technicznego AEROPOLIS w Jasionce. Jest to nowoczesna i bardzo rozległa strefa ekonomiczna w której znajduje zatrudnienie wiele osób. Niektórzy uczniowie odnaleźli w niej zakłady w których pracują także  ich rodzice.

Wizyta w Podkarpackim Parku Naukowo-Technicznym oraz w Centrum Kongresowo – Wstawienniczym w Jasionce była udana. Pozwoliła uczniom poznać G2A Arenę – najnowocześniejszy obiekt biznesowy w woj. podkarpackim oraz nowoczesną  strefę ekonomiczną, położoną w pobliżu Bratkowic, skupiającą kilkadziesiąt przedsiębiorstwa zaawansowanych  technologii.