Wyjazd do Rzeszowa klas I - IV
2018-01-19

Wyjazd do Rzeszowa klas I - IV

Dnia 17 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I, II, III i IV wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa.

W pierwszej  kolejności odwiedzili  Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny OO. Bernardynów, gdzie obejrzeli ruchomą szopkę. Centralną  sceną szopki jest betlejemska grota z Maryją i Józefem pochylonymi nad Dzieciątkiem Jezus. Wokół niej po lewej i prawej stronie znajdują się zabudowania z ruchomymi figurami, stawy z podświetlonymi fontannami, góralska wioska składająca się z kilku drewnianych domów, a także figurki pasterzy z owcami i figury trzech króli. Jest to „Najpiękniejsza i największa szopka w Rzeszowie”.  Następnie udali się do kina Helios w Galerii Rzeszów na film pt. „Paddington 2”.  Jest to opowieść o sympatycznym misiu, który wszędzie gdzie się pojawia, niesie ze sobą dużo radości i... odrobinę dżemu. W trakcie poszukiwań idealnego prezentu na setne urodziny swej ukochanej cioci Lucy, miś Paddington wpada w tarapaty z których wyciągają go, przyjaciele i  rodzina. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z niecierpliwością oczekują następnych wyjazdów.