YAMAHA – AUDYCJA MUZYCZNA
2018-02-12

YAMAHA – AUDYCJA MUZYCZNA

12 lutego mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć muzyków ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Audycję prowadził pan Mateusz Płonka, a jego gościem-niespodzianką był pan Marcin Mucha, wirtuoz gry na akordeonie, występujący m.in. w zespole Klezmer Band.

W czasie spotkania dzieci poznały różne rodzaje akordeonów (guzikowy, klawiszowy i basowy), a także prostą melodykę. Mogliśmy podziwiać grę na tych wspaniałych instrumentach. Wysłuchaliśmy również kilku znanych melodii. Za sprawą piosenki „Comment ca va”, znaleźliśmy się na chwilę w Paryżu, brawurowe tango przeniosło nas do Argentyny, a romantyczna „Katiusza” zaprowadziła nas do Rosji. Wysłuchaliśmy także popularnej piosenki zespołu Enej – „Tak smakuje życie”.

Na zakończenie mogliśmy podziwiać doskonałe akordeonowe trio, czyli prawdziwy zespół w składzie: p. Mateusz, p. Marcin i nasz uczeń z klasy VII,  Paweł Bachórz, który jak się okazuje całkiem nieźle radzi sobie w grze na akordeonie.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i ciekawi jesteśmy czym zaskoczą nas muzycy kolejnym razem.