Teatrzyk Bazyl w naszej szkole.
2018-02-28

Teatrzyk Bazyl w naszej szkole.

28 marca naszą szkołę odwiedził teatr Bazyl z repertuarem „Kwiatki Świętego Franciszka”.

Było to przedstawienie ukazujące dwa równoległe wątki. W pierwszym wątku przybliżano nam postać  św. Franciszka a w szczególności jego podejście do zwierząt i problemów ludzkich. Święty Franciszek wykazywał się wielką odwagą, chciał pomagać zwierzętom w ich trudach życia. W drugim wątku przedstawiony został życiorys współczesnego, młodego chłopca Franciszka, któremu podobał się cyrk i znajdujące się w nim zwierzęta. Jednak młody Franciszek szybko zrozumiał, że w cyrku żyją często tresowane zwierzęta, które cierpią.

W finale przedstawienia chłopiec zaczyna rozumieć jak ważna jest pomoc niesiona zwierzętom, szczególnie teraz w zimie. Młody Franciszek odwzorowuje postawę św. Franciszka i postanawia karmić zimą ptaki, dbać o ich los, jak również zajmować się domowymi zwierzętami.

Po skończonym przedstawieniu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące pomocy zwierząt szczególnie zimą.