AKADEMIA DLA RODZICÓW
2018-03-06

AKADEMIA DLA RODZICÓW

6 marca o godz. 17.00 został drugi raz przedstawiony program poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem widzami byli rodzice uczniów naszej szkoły.

Rodzice wysoko ocenili program w wykonaniu dzieci; bogaty i ciekawy  scenariusz, recytację wierszy i ładnie zaśpiewane piosenki. Wszystkim rodzicom najbardziej podobało się, że na zakończenie uroczystości mogli wspólnie z dziećmi zaśpiewać znane piosenki: „Dziś do ciebie przyjść nie mogę’, „Serce w plecaku”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Deszcz jesienny deszcz” i „Warszawskie dzieci”.

Symbolem Żołnierzy Wyklętych jest wilk, ponieważ wybitny polski poeta Zbigniew Herbert napisał wiersz poświęcony Żołnierzom Wyklętym pt. „Wilki”, w którym są słowa:

„Ponieważ żyli prawem wilka,

Historia o nich głucho milczy

Pozostał po nich w kopnym śniegu

Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.”

Dlatego w wielu miejscowościach pamięć Żołnierzy Wyklętych uczczono  organizując Bieg Tropem Wilczym. My uczciliśmy ICH pamięć organizując dwie akademie, w czasie których prezentowaliśmy sylwetki bohaterów i oddaliśmy IM cześć minutą ciszy.