WARSZTATY Z CERAMIKI
2018-03-19

WARSZTATY Z CERAMIKI

15 marca uczniowie klas VI – VII mieli zajęcia z ceramiki, które prowadził Pan Zbigniew Lis – kustosz Regionalnego Domu Tradycji w Trzcianie.

Każdy uczestnik warsztatów, z kawałka gliny, tworzył pracę artystyczną według swojej wyobraźni i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.  Większość uczniów stworzyła płaskie obrazy przedstawiające krajobraz, logo zespołów sportowych lub jakąś abstrakcję. Były także prace przestrzenne takie jak: piesek, kot, wazoniki, grzybki itp. Wykonane prace po wyschnięciu zostaną wypalone w specjalnym piecu. Za miesiąc odbędą się kolejne zajęcia, na których uczniowie będą malować swoje wytwory.

W tym dniu, uczniowie klas I – V, otrzymali, gotowe swoje prace, które tworzyli w szkole na takich zajęciach. Zamieszczone zdjęcia prezentują ich dzieła.