Lekcja muzyki z Yamahą
2018-04-03

Lekcja muzyki z Yamahą

Dnia 26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Poniedziałkowa audycja związana była z tańcem ulicznym popping oraz hip hop. Zajęcia poprowadził pan Michał Samborski.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi, że taniec popping nie jest wcale taki prosty i polega na spinaniu i rozluźnianiu mięśni w rytm muzyki,  w połączeniu z różnymi pozami i ruchami. Koncentruje się na specjalnych partiach ciała. W trakcie audycji, pan Mateusz pokazał uczniom warianty w rodzaju: pop ręką, pop szyją, pop klatką piersiową. Poznali również przeróżne elementy street dance’u (hip-hop, robot, popping, tutting), a także figury i kroki poszczególnych stylów tanecznych (prep, smerf, bounce,criss-cross).

Uczniowie chętnie ćwiczyli nowe kroki taneczne. Sprawiało im to dużo radości, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.