Wojewódzki Konkurs Plastyczny „LEŚNE OPOWIEŚCI
2018-04-16

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „LEŚNE OPOWIEŚCI"

Konkurs obejmuje dwie kategorie: poetycki i plastyczny.

Tematem konkursu poetyckiego była twórczość poruszająca zagadnienia przyrodnicze w oparciu o kącik przyrodniczy znajdujący się w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej.
Konkurs miał na celu budzenie zainteresowań oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, rozwijanie wyobraźni, budzenie wrażliwości poetyckiej czy też doskonalenie umiejętności literacko –  językowych.
 W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV – VII, każdy uczestnik miał za zadanie napisać jeden utwór poetycki. Wiersze musiały nawiązywać do tematyki przyrodniczej.

Tematem prac plastycznych  było przedstawienie  w środowisku naturalnym różnych gatunków zwierząt znajdujących się w „Kąciku przyrodniczym” w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej.  Konkurs skierowany był do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych; rozgrywany będzie w trzech kategoriach. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej przyrody oraz na potrzebę dbania  o własne otoczenie, w którym wiele gatunków roślin i zwierząt  jest zagrożonych wyginięciem, jak również pobudzanie wyobraźni twórczej czy też propagowanie wśród uczniów postawy ekologicznej.

Z naszej szkoły do organizatora dostarczyliśmy 10 prac poetyckich oraz 12 prac plastycznych.