9-MAJA DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ
2018-05-09

9-MAJA DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Europejski.

W tym dniu uczniowie klas I-III przypomnieli sobie historię powstania Unii Europejskiej, wszystkie państwa wchodzące w jej skład oraz walutę Unii Europejskiej, maskotkę, flagę i hymn. Poprzez prezentacje multimedialne, a także przyniesione przez uczniów materiały informacyjne utrwalili sobie i poszerzyli wiedzę z tego zakresu. Oprócz tego każda z klas I-III wybrała sobie jedno państwo europejskie, które poznawała bliżej – poznając jego symbole narodowe oraz narodowe tradycje kulturalne, najciekawsze miejsca, pomniki, budowle i tradycyjne  potrawy. Uczniowie klasy 1. w tym dniu przenieśli się na kilka chwil do Finlandii, klasa 2. wędrowała po Francji przygotowując m. in. deser na cieście francuskim – kremówkę,  natomiast klasa 3. była wirtualnie we Włoszech, gdzie przygotowywała smaczną pizzę. Dzień ten upłynął w miłej międzynarodowej atmosferze kulturalnej, muzycznej i dobrych kulinarnych smakach.