OGÓLNOPOLSKI KONKURS „GALILEO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO”
2018-05-18

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „GALILEO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

W dniu 5. marca 2018 r. uczniowie klasy IV, V, VI i VII zmierzyli swoje siły w Ogólnopolskim Konkursie „Galileo z języka angielskiego” organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu struktur gramatycznych, leksykalnych, sprawdzał rozumienie tekstów pisanych, znajomość funkcji językowych oraz w klasie V, VI i VII weryfikował wiadomości dotyczące krajów anglojęzycznych.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział: Martyna Chmaj, Karolina Dworak, Aleksandra Kwoka, Marcel Puklicki (klasa IV), Mikołaj Buda, Julia Kopeć, Bartosz Olbrot (klasa V), Miłosz Buda, Jakub Kopeć (klasa VI), Kacper Madej, Oliwer Nguyen Thanh, Damian Płatek (klasa VII). Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami konkursowymi uzyskując, w zdecydowanej większości, znacznie wyższą niż przeciętna liczbę punktów.

Najwyższe miejsca w konkursie uzyskali:

Aleksandra Kwoka – klasa IV (12 miejsce) – dyplom wyróżnienia,

Martyna Chmaj – klasa IV (14 miejsce) – dyplom wyróżnienia,

Mikołaj Buda – klasa V (15 miejsce) – dyplom wyróżnienia,

Miłosz Buda – klasa VI (15 miejsce) – dyplom wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!