Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie
2018-09-19

Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie

Dnia 13 września dzieci z klas 1-3 wybrały się do Teatru  „Maska” w Rzeszowie na spektakl pt.”Gra”. Przedstawiał on historię dziewczynki podczas jej pierwszego samodzielnego powrotu do domu. Mimo iż, dziewczynka dostała od rodziców szereg dobrych rad i przestróg, to w mgnieniu oka o nich zapomniała.  Nie tylko zaczęła rozmowę z nieznajomym, ale także dała się wciągnąć w świat tajemniczej gry. Wkrótce przekonała się, że została w niej uwięziona. Jedynym sposobem na powrót do domu było ukończenie rozgrywki. W trakcie przedstawienia otrzymała wskazówki jak należy się zachować w niebezpiecznych sytuacjach. Dzięki zapoznaniu się z panującymi regułami i zasadami oraz ich przestrzeganiu podczas gry, udało się jej wrócić do domu. Uczniowie którzy uczestniczyli  w spektaklu mieli świetną okazję aby przypomnieć sobie wiele istotnych informacji  takich jak:  numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, a także reguły zachowania m.in. podczas przechodzenia przez jezdnię czy poruszania  się w mieście. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia i ważną wiedzę.