Święto Szkoły
2018-09-27

Święto Szkoły

27 września 2018 roku po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły związane z Żołnierzami Armii Krajowej. Młodsi uczniowie z tej okazji mieli zorganizowane zajęcia dydaktyczne w szkole. Na początek wszyscy uczniowie klas I – III przypomnieli sobie historię powstania naszego państwa w oparciu o legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”, a następnie omówiliśmy wszystkie symbole narodowe: biało – czerwone barwy narodowe, godło Polski – biały orzeł w koronie oraz odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy oraz kilka patriotycznych piosenek. Wspólnie wszystkie dzieci wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy pt. „Kto ty jesteś?”. Uczniowie w ramach zajęć plastycznych wykonali piękne godła Polski techniką składania kółkowego origami. Na koniec zajęć spożyli słodki poczęstunek.

W tym samym dniu  w Rzeszowie odbyły się uroczystości z okazji 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz święto żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W obchodach tych wzięli z kolei udział uczniowie klas IV – VIII. Z tej okazji złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów. Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień przez zaproszonych gości, wręczeniu pamiątkowych odznaczeń członkom i sympatykom Koła Obwodu Nisko, Stalowa Wola ŚZŻAK w uznaniu wybitnych zasług dla upowszechniania polskiego czynu niepodległościowego, pielęgnowanie miejsc pamięci, propagowanie postaw patriotycznych oraz krzewienie polskości oraz  nagrodzeniu odznaką pamiątkową żołnierzy – za wzorową służbę i pracę w szeregach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odbył się piknik wojskowy. Wystawiono punkty promujące Instytut Pamięci Narodowej i 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej  im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Uczniowie mogli sobie pobrać bezpłatnie publikacje i materiały edukacyjne IPN, gadżety związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości jak np. opaski odblaskowe w barwach narodowych. Zainteresowani mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu podkarpackich „Terytorialsów” oraz porozmawiać z żołnierzami służącymi w szeregach Brygady. Żołnierze zorganizowali także zbiórkę krwi pod hasłem „Tertytorialsi mają pomoc we krwi” oraz degustację wojskowej grochówki. Zadowoleni ze swojej postawy patriotycznej wrócili do szkoły.

Udział uczniów kl. IV -VIII w uroczystości obchodów 79 rocznicy powstania PPP w Rzeszowie - zapraszamy do galerii zdjęć