Lekcja muzyki z YAMAHĄ
2018-10-05

Lekcja muzyki z YAMAHĄ

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się między innymi jak wygląda taniec maltański. Okazało się, że wcale nie jest trudny, jedynym kłopotem jest melodia, która stale przyśpiesza wraz z każdą kolejną zwrotką.

W trakcie audycji, pani Patrycja wraz z panem Michałem zaprezentowali dawny ubiór damy serca wraz z jej wybrankiem oraz strój szkocki.
Przedstawiono również takie rodzaje tańca jak: allemande, galiarda, pawana, sarabanda, menuet, które należą do grupy tańców dworskich oraz ceilidh, ecossaise, jig, reel, które z kolei zaliczamy do grupy tańców szkockich.

Uczniowie poznali kroki poszczególnych stylów i chętnie brali udział w przygotowanych atrakcjach. Ta lekcja muzyki sprawiła wiele radości, co zostało uwidocznione na zdjęciach.