Wyjazd uczniów kl. VI - VIII do kina.
2018-10-18

Wyjazd uczniów kl. VI - VIII do kina.

Dnia 11 października 2018 r. klasy VI – VIII udały się do kina Zorza na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Jest to polsko – brytyjski dramat wojenny zrealizowany w oparciu o powieść Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”. Opowiada o grupie polskich lotników biorących udział w bitwie o Anglię we wrześniu 1940 roku w czasie II wojny światowej. Początkowo niechętni Anglicy nie chcą pozwolić Polakom walczyć z Niemcami w obronie miast angielskich przed nalotami. Zmienia się to, wówczas kiedy podczas lotu treningowego polscy piloci zestrzelają samolot niemiecki. Widząc doskonałe wyszkolenie i odwagę młodych Polaków, pozwalają im na wzięcie czynnego udziału w walce za sterami brytyjskich samolotów. Wśród asów polskiego lotnictwa jest m.in. były wykładowca szkoły lotniczej w Dęblinie Witold Urbanowicz, który dowodzi filmowym Dywizjonem 303. Czas między lotami lotnicy spędzają ze sobą w brytyjskich kantynach, gdzie zawierają znajomości z Anglikami, zakochują się i manifestują swoje przywiązanie do Polski.

Film spodobał się uczniom i wzbogacił  ich wiedza o II wojnie światowej.