PASOWANIE NA UCZNIA
2018-10-19

PASOWANIE NA UCZNIA

19 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ”Pasowania na Ucznia” dzieci z klasy pierwszej. W tym historycznym roku 2018 odbyła się pod hasłem: „Ślubuję być dobrym Polakiem”.

Na początku pani dyrektor Janina Gaweł przybliżyła wszystkim zebranym tradycję pasowania. Następnie dzieci z klasy I w obecności zebranych nauczycieli, rodziców i społeczności uczniowskiej zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Potem zdały egzamin prezentując swoją wiedzę i zdolności aktorskie, recytatorskie, wokalne, taneczne. Swoim występem pokazały, że chcą sumiennie i wytrwale pracować, a przy tym są odważne i potrafią pokonywać napotkane trudności. Otrzymały gromkie oklaski od przybyłych  na uroczystość gości. W związku z tym mogły przejść do ślubowania przed Pocztem Sztandarowym naszej szkoły. Następnie pani dyrektor Janina Gaweł dokonała ceremonii pasowania dotykając w ramię każdego ucznia dużym ołówkiem wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Potem pierwszoklasiści na pamiątkę tego wydarzenia złożyli swój pamiątkowy podpis stemplując paluszkiem w kronice szkoły.

Z tej to okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od starszych uczniów, rodziców i pani Dyrektor. Uroczystość została zakończona wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami przezywali to historyczne wydarzenie.  Ten dzień zostanie długo pierwszakom w pamięci.