MOBILNE PLANETARIUM
2018-10-16

MOBILNE PLANETARIUM

Dnia16.10.2018 r uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzić najodleglejsze galaktyki a to za sprawą mobilnego planetarium, które odwiedziło naszą szkołę.

W specjalnie przygotowanej kopule dzieci z klas młodszych nie tylko zapoznały się planetami Układu Słonecznego, ale też dowiedziały się co to są planetoidy, poznały komety, gwiazdy, a nawet sondę kosmiczną. Przekonały się jak wyjątkową planetą jest Ziemia i dlaczego zmieniają się pory roku. Na zakończenie pokazu obejrzały zabawną historię o dinozaurach. Starsi uczniowie natomiast poznali historię misji Apollo na Księżyc oraz dokładnie przyjrzeli się budowie poszczególnych planet Układu Słonecznego. Projekcję zakończono podróżą do starej kopalni znajdującej się we wnętrzu Ziemi.