Ogólnopolska Akcja Głośnego Czytania
2018-10-17

Ogólnopolska Akcja Głośnego Czytania

17 października w naszej szkole zakończyliśmy uroczyście Ogólnopolską Akcję Głośnego czytania z Gangiem Słodziaków.

Podczas szkolnego apelu uczniowie klas I – III zaprezentowali się w dwóch inscenizacjach. Klasa I i II wystąpiła z teatrzykiem kukiełkowym przedstawiając kłótnie i zwady warzyw, bohaterów wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, zaś dzieci z klasy III wcieliły się w role bohaterów wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Przedstawienia te bardzo podobały się zebranej społeczności szkolnej oraz rodzicom, którzy przyszli obejrzeć swe pociechy. Następnie przedstawiciele każdej z obecnych klas czytali na głos wybrane przez siebie „Przygody Słodziaków”. Na zakończenie apelu każdy uczeń z klasy I, II i III otrzymał dyplom uznania za wytrwałe codzienne czytanie i zebranie kompletu naklejek. Mamy nadzieję, że  akcja ta zachęciła uczniów do regularnego czytania książek.