STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
2018-11-11

STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W bieżącym roku mija sto lat odkąd nasz kraj po 123 latach niewoli odzyskał niepodległość. Dokładnie wiek temu Polska wyzwoliła się spod władzy zaborców wracając na mapę Europy jako kraj niezależny i suwerenny.

Przygotowania do uroczystych obchodów tego ważnego dla Polski jubileuszu rozpoczęto w naszej szkole już kilka tygodni przed pamiętnym dniem 11 listopada. Uczniowie z każdej klasy z zaangażowaniem ćwiczyli opracowany bogaty program artystyczny z recytacją wierszy patriotycznych, śpiewem i tańcem. Starannie przygotowali piękne biało-czerwone kotyliony i flagi narodowe.

Punktem kulminacyjnym wszystkich przygotowań była uroczysta akademia upamiętniająca tę wyjątkową dla wszystkich Polaków rocznicę. W akademii udział wzięli nie tylko wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły, ale również licznie zgromadzona społeczność lokalna. Bogaty program artystyczny otwarty przez Panią Dyrektor szkoły składający się z pięknie deklamowanych wierszy o tematyce patriotycznej, przeplatany był wspólnie śpiewanymi przez wszystkich zgromadzonych znanymi pieśniami patriotycznymi i wzbudzającą duże zainteresowanie prezentacją multimedialną. Do programu włączyli się również uczniowie klas I-III, którzy bardzo ładnie wzbogacili tę szczególną uroczystość prezentacją dwóch polskich tańców narodowych – krakowiaka i poloneza. Przedstawiony montaż słowno-muzyczny był wzruszającą lekcją historii i patriotyzmu, przypominającą czasy minionych pokoleń, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Na zakończenie wspólnego spotkania Pani Dyrektor dokonując podsumowania upamiętnianego wydarzenia uroczyście przedstawiła wyniki, wręczyła nagrody i dyplomy laureatom szkolnego konkursu historycznego na prezentację multimedialną „Zasłużeni dla niepodległości w latach 1795-1918”. Nagrody otrzymali: Natalia Gaweł, Kacper Madej, Oliwer Nguyen Thanh z kl. VIII, Julia Kopeć i Kacper Sobiesiak z kl. VI oraz Karolina Dworak i Marcel Puklicki z kl. V.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!