Udział w Jesiennym Pikniku Naukowym na Uniwersytecie Rzeszowskim
2018-12-14

Udział w Jesiennym Pikniku Naukowym na Uniwersytecie Rzeszowskim

W piątek, 14 grudnia uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w „Skrzydlatorium” – Jesiennym Pikniku Naukowym zorganizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski i Stowarzyszenie EKOSKOP.

Tematem przewodnim „Skrzydlatorium” było latanie. Na wstępie pikniku uczniowie wysłuchali więc interesującego wykładu o owadach, ptakach i roślinach latających pt. „Uskrzydleni”. Następnie mieliśmy okazję samodzielnie eksperymentować, obserwować i odkrywać, zwiedzając wiele ciekawych stoisk promujących naukę i umożliwiających osobisty kontakt z tym co absorbujące i tajemnicze. Zobaczyliśmy wiele stoisk naukowych m.in. z mikroskopowaniem i żywymi owadami, czy też stoiska lotnicze, sprawdzając swoje umiejętności m.in. w symulatorze lotu. Na zakończenie spotkania wzięliśmy udział w tradycyjnym, happeningowym „Alercie w obronie Ziemi”, głośno wykrzykując przy dźwiękach dzwonków, kołatek i gwizdków – „SOS dla Ziemi”.