List od Pana Prezydenta
2019-01-10

List od Pana Prezydenta

Nasza szkoła otrzymała list od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy

We wrześniu uczniowie klasy VII  i VIII włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania, organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej. Udział szkoły w  tym wydarzeniu został zgłoszony. Końcem grudnia szkoła otrzymała od Kancelarii Prezydenckiej list z podziękowaniem  za włączenie uczniów do tej akcji – podpisany przez Pana Prezydenta oraz jego żonę Agatę Kornhauser – Dudę  oraz okolicznościowy piękny egzemplarz „Przedwiośnia” Stanisława Żeromskiego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w swym liście kieruje  serdeczne podziękowania za organizację i uczestnictwo w akcji Narodowe Czytanie. W liście wyraził radość z tego, że tegoroczna lektura książki Stefana Żeromskiego pt.: „ Przedwiośnie” i teksty Antologii Niepodległości pięknie wpisały się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.