NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
SPOTKANKE OPŁATKOWE Z ŻOŁNIERZAMI AK
2019-01-21

SPOTKANKE OPŁATKOWE Z ŻOŁNIERZAMI AK

16 stycznia b.r. odbyło się opłatkowe spotkanie zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

 

 

W spotkaniu wzięła udział delegacja naszej szkoły w składzie: Julia Dworak, Natalia Gaweł, Kacper Żuczek z klasy VIII oraz Pani Dyrektor. Spotkanie miało uroczysty a zarazem bardzo ciepły charakter. Obecni byli żołnierze kombatanci AK i WiN, ksiądz biskup Jan Wątroba, ks. Władysław Jagustyn, senator Mieczysław Janowski, przedstawiciele władz samorządowych, wojska, Zakładu Energetycznego w Rzeszowie oraz delegacje kilku rzeszowskich szkół. Po krótkim przywitaniu gości przez Zarząd ŚZŻAK i okolicznościowych przemówieniach, uczczono minutą ciszy wszystkich żołnierzy AK, którzy odeszli w minionym roku.

Następnie głos zabrał ks. biskup Jan Wątroba, a później poświęcił opłatki. Wszyscy uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie życzenia. Dalszą część uroczystości  stanowiły towarzyskie rozmowy przy kawie, herbacie i  ciasteczkach. Poczęstowano nas także pyszną zupą.  Całe spotkanie opłatkowe uatrakcyjniały kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Gospodarczych im Spytka Ligęzy w Rzeszowie.

Na stronie internetowej ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU AK - RZESZÓW znajdują się informacje na temat udziału naszej szkoły w akcji "Pomóżmy Bohaterom" - można je przeczytać klikając w niniejszy  link