NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka
2019-01-20

Uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to dzień szczególny. „Babcia i dziadek” to słowa, które kojarzą się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwyczajnej ludzkiej życzliwości dla problemów swoich wnuków. W naszej szkole zorganizowaliśmy to święto dziękując drogim babciom i drogim dziadkom za wszystko, co od nich otrzymaliśmy.

Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Następnie uczeń pierwszej klasy, jako najmłodszy uczynił to samo. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawcami oraz Panią od muzyki, przygotowali uroczy program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i okolicznościowe piosenki, które wykonali uczniowie klas młodszych. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków. Taniec narodowy „Polonez” wykonali uczniowie klasy trzeciej, a uczniowie klasy pierwszej i drugiej zatańczyli „Krakowiaka”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z klasy pierwszej i trzeciej z przejęciem odtworzyli role „Czerwonego Kapturka”. Czcigodni goście z wielkim podziwem obejrzeli przedstawiony spektakl. Na twarzach wspaniałych gości widać było również radość i wzruszenie, gdy odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem ze strony  wnuczek  i wnuków z klas starszych. Repertuar uświetniono wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami wykonanymi własnoręcznie, a młodzież z klas starszych przygotowała piękne serduszka wykonane sztuką orgiami. Rodzice naszych pociech przygotowali dla seniorów poczęstunek w postaci pysznych domowych ciast. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci i młodzież naszej szkoły poprzez wiersz, piosenkę, taniec, upominek, mogli wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć