YAMAHA – AUDYCJA MUZYCZNA
2018-12-14

YAMAHA – AUDYCJA MUZYCZNA

W czasie spotkania dzieci poznały różne rodzaje instrumentów strunowych smyczkowych (kontrabas, kontrabas elektryczny, wiolonczela, gitara basowa), a także co to jest smyczek oraz kalafonia. Mogliśmy podziwiać grę na tych wspaniałych instrumentach. Wysłuchaliśmy również kilku znanych melodii.

Mogliśmy podziwiać doskonałe duo Cypriana Bednarza z klasy 4, który grał z prowadzącym audycje muzyczne. Nasz uczeń grał na trójkącie, a jego partner na kontrabasie elektrycznym. Również nasza uczennica Amelia Przywara (klasa 4) mogła zaprezentować swoje umiejętności w grze smyczkiem na wiolonczeli. Ostatnią atrakcją audycji był występ pani Faustyny Ząbczyk, która wykonała utwór na gitarze basowej. Uczniowie byli zachwyceni występem swojej nauczycielki, która otrzymała wielkie brawa na koniec swojego występu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i ciekawi jesteśmy czym zaskoczą nas muzycy kolejnym razem.