YAMAHA – AUDYCJA MUZYCZNA
2019-01-11

YAMAHA – AUDYCJA MUZYCZNA

W czasie spotkania dzieci poznały różne rodzaje instrumentów dętych drewnianych (saksofon sopranowy, saksofon altowy, saksofon tenorowy, saksofon basowy, klarnet oraz saksofon elektroniczny), a także poznali co to jest stroiki i do czego służy oraz z jakich części zbudowane są poszczególne instrumenty. Dowiedzieli się że im większy instrument tym niższy dźwięk, a im mniejszy instrument tym wyższy dźwięk. Mogliśmy podziwiać grę na tych wspaniałych instrumentach. Wysłuchaliśmy również kilku znanych melodii.

Mogliśmy podziwiać Gabriela Przywarę z klasy 1, który grał na górnej części klarnetu. Uczeń prowadził „muzyczny dialog” z prowadzący panem Łukaszem Głogowskim. Również nasz uczeń Krzysztof Krupa z klasy 3 próbował opowiadać o częściach klarnetu. Uczniowie byli zadowoleni z audycji. Artyści otrzymali wielkie brawa na koniec swojego występu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.