NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
NASZA SZKOŁA WŚRÓD ZDOBYWCÓW CERTYFIKATU „SZKOŁY NIEPODLEGŁEJ”
2019-02-21

NASZA SZKOŁA WŚRÓD ZDOBYWCÓW CERTYFIKATU „SZKOŁY NIEPODLEGŁEJ”

8 lutego w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli między innymi: Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Podczas gali nastąpiło wręczenie certyfikatów „Szkoły Niepodległej”.

 

Uroczystość rozpoczęła się od konferencji naukowej „Droga do niepodległości” z udziałem premiera RP Mateusza Morawieckiego, marszałków Sejmu i Senatu oraz zaproszonych gości. Po konferencji premier Mateusz Morawiecki uroczyście otworzył wystawę „Niepodległa” z okazji 100. rocznicy rozpoczęcia obrad Sejmu Ustawodawczego 10 lutego 1919r. Na zakończenie uroczystości odbyła się gala podsumowująca konkurs „Szkoły niepodległej”, podczas której rozdano certyfikaty.

Do programu zgłosiło się 400 szkół z całej Polski, ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel. W ciągu kilku miesięcy nasza szkoła zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania i zdobyła 5 odznak będących potwierdzeniem „wędrówki” po miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców niepodległości, Żołnierzy niepodległości, Dróg do niepodległości i Pierwszych dni wolności.

I właśnie 8 lutego br. w Sejmie RP w Warszawie, z rąk przewodniczącego ZHR hm. Grzegorza Nowika odebrano certyfikat, dyplom i wiele nagród potwierdzających zdobycie przez szkołę tego zaszczytnego miana – miana Szkoły Niepodległej!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zachęcamy do obejrzenia filmu z Gali Szkoły Niepodległej:  https://www.youtube.com/watch?v=RNEwneFFqzI