Dzień Otwarty Szkoły
2019-03-18

Dzień Otwarty Szkoły

Na wstępie pani dyrektor Janina Gaweł przywitała zebranych i przedstawiła rodzicom i dzieciom prezentację multimedialną dotyczącą oferty edukacyjnej i opiekuńczej szkoły oraz całokształt działalności placówki.

Następnie uczniowie kl. I - III zaprezentowali baśń  pt. "Czerwony Kapturek". Dzieci wykazały się  zdolnościami aktorskimi i wokalnymi świetnie odgrywając swoje role. Na twarzach zgromadzonych gości widać było uśmiech i podziw z prezentowanych scen, za które mali artyści otrzymywali gromkie brawa.

W dalszej części spotkania odbyły się zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Pociechy z wielkim przeżyciem bawiły się, a zarazem nawiązywały znajomości z innymi dziećmi.

Potem przybyli milusińscy uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Dzieci samodzielnie lub z pomocą nauczyciela odkrywały swoje talenty podczas przygotowanych ciekawych i twórczych działań plastycznych, na których wykonywały piękne motyle.  Po zajęciach każdy zabrał swoją pracę do domu na pamiątkę spotkania w szkole.

Mali przyszli uczniowie wraz z rodzicami zwiedzali sale, podziwiając bogato wyposażoną szkołę w pracowni językowej, sali komputerowej, gabinecie higienistki, świetlicy szkolnej, jadalni, kąciku terapeutycznym oraz sale z ekranami dotykowymi i tablicami interaktywnymi. Przedszkolaki chętnie bawiły się wykorzystując zaprezentowane zabawy: piaskiem kinetycznym oraz ciekawymi pomocami i programami multimedialnymi.

Atrakcje przygotowane przez nauczycieli pozwoliły na chwile relaksu i zabawy w świetlicy szkolnej. Pośród różnorodnych gier planszowych, bilarda, piłkarzyków, stołu pingpongowego,  kloców i zabawek, przygotowano atrakcje z wykorzystaniem  konsoli x-box  z możliwości gry w FIFA 18 i gier sensora ruchu dają możliwość tańca przypisanego do konkretnego podkładu muzycznego.

Gwar nie milkł ani prze chwilę, goście byli pełni podziwu dla wspaniale zorganizowanej szkoły, pięknych dekoracji, czystych i świeżo pomalowanych sal i korytarzy.

W trakcie spotkania w szkole wszyscy goście zostali zaproszeni na okolicznościowy słodki poczęstunek w jadalni szkolnej. Rodzice mogli porozmawiać z panią dyrektor i nauczycielami.

Był to czas miłego pobytu w szkole i ciekawych atrakcji. Wspólne spotkanie sprawiło wiele radości i uciechy.

Mamy nadzieję, że  przygotowanie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaczków i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym.