Witajcie na Olimpie!
2019-04-10

Witajcie na Olimpie!

„Na Olimpie trwało wieczne szczęście, radość, a wszelkie kłótnie były szybko zwalczane”. Jan Parandowski Mitologia

Dziś na kilkadziesiąt minut zwykła sala lekcyjna stała się miejscem, gdzie ucztowali prawdziwi greccy bogowie. A to za sprawą projektu, w jakim wzięli udział uczniowie klasy V.  Zaprezentowali oni młodszym klasom, wybraną przez siebie postać z mitologii greckiej, wykorzystując i poszerzając wiedzę zdobytą na ostatnich lekcjach języka polskiego. Na naszym małym Olimpie gościliśmy zatem mądrą boginię Atenę, gromowładnego Zeusa, groźnego władcę umarłych - Hadesa, boginię łowów, czyli Artemidę, boga ognia i kowali - Hefajstosa oraz Afrodytę, której atrybutem jest jabłko i róża. Uczniowie oprócz pomysłowych kostiumów, które własnoręcznie przygotowali, zaprezentowali krótką opowieść na swój temat. Jak na ucztę bogów przystało, wszyscy uczestnicy mogli skosztować boskiego pokarmu – ambrozji i nektaru. Według mitów dostarczał on sił, rozjaśniał myśli i oczywiście dawał wieczną młodość.