NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Dzień Ziemi
2019-04-30

Dzień Ziemi

"Oby nadchodzące Dni Ziemi były spokojne i pogodne dla naszego pięknego statku kosmicznego, jakim jest nasza planeta w miarę jak kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury" Sekretarz Generalny ONZ Sithu U Thant

30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Obchody rozpoczął cykl prezentacji, referatów oraz wierszy przygotowanych i wygłoszonych przez uczniów, uczestników Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej, a którego tematyką była walka ze smogiem. Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastycznym "Chcę żyć w czystym środowisku".  Wyróżnieni uczniowie na etapie szkolnym to: Emilia Szczepanik z klasy III, Daria Szopa z klasy II oraz Paulinka Żuczek z klasy I.

Po prelekcji pani dyrektor poświęconej pomnikom przyrody, uczniowie posadzili przed szkołą "Dąb Niepodległości", którego sadzonkę wraz z certyfikatem potwierdzającym chlubną proweniencję otrzymaliśmy dzięki życzliwości pana Huberta Sobiczewskiego z Nadleśnictwa Mielec. Ów dąb to potomek jednego z najstarszych dębów w Polsce, "Bartka".

Uczniowie klasy IV i V wykonywali grupowo plakat poświęcony obchodom Dnia Ziemi. Przygotowane plakaty ozdobiły korytarz szkolny. Trzy grupy prac zostały wyróżnione: Cypriana Bednarza i Antka Homy, Blanki Bachórz, Wiktorii Kwoki i Amelki Przywary oraz Martynki Chmaj, Karolinki Dworak i Oli Kwoki.

Zwieńczeniem imprezy byl konkurs "Jeden z dziesięciu" o tematyce przyrodniczej. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI-VIII. Do rundy finałowej zakwalifikowali się Magdalena Surowiec, Kacper Madej oraz Jakub Dworak. Ostatecznie laur zwycięstwa przypadł Magdalenie Surowiec. Gratulujemy!