Podkarpackie obchody Dnia Europy na WSIiZ
2019-05-10

Podkarpackie obchody Dnia Europy na WSIiZ

9 maja 2019 r. uczniowie klas I- III oraz przedstawiciele klasy VI i VIII wzięli udział w podkarpackich obchodach Dnia Europy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów działający pod auspicjami Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego. Odbyło się ono w Kampusu WSIiZ w Kielnarowej, w Centrum Edukacji Międzynarodowej.

Tegoroczne obchody miały formę symulacji obrad Parlamentu Europejskiego. Wszyscy uczestnicy wcielili się w role europosłów i europosłanek głosując na siedem  propozycji obiektów z Podkarpacia, które zostały wybudowane dzięki funduszom europejskim. Nas reprezentował Damian Płatek – uczeń kl. VIII, który wygłosił, jako poseł sprawozdawca, zgodne z regulaminem jednominutowe wystąpienie prezentujące stadion sportowy w Bratkowicach.

W czasie obchodów odbyły się konkursy wiedzy o państwach Unii Europejskiej, związanych z nimi ciekawostkami. Stałym  elementem Dnia Europy były stylizacje dzieci i młodzieży inspirowane flagami państw członkowskich, najciekawsze zostały nagrodzone. Wiele radości sprawiło uczestnikom spotkanie z Syriuszem – maskotką Unii Europejskiej, który cierpliwie pozował do licznych wspólnych zdjęć.

Spotkanie stanowiło szansę na wymianę doświadczeń podkarpackich szkół.