Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Leśne Opowieści”
2019-05-15

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Leśne Opowieści”

Dnia 15 maja w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Leśne Opowieści”. Celem konkursu między innymi było uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej przyrody oraz na potrzebę dbania o własne otoczenie, w którym wiele gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych wyginięciem. Budzenie zainteresowań oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów. Doskonalenie umiejętności literacko – językowych.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: plastycznym, w którym należało przedstawić w  środowisku naturalnym  różne gatunki zwierząt znajdujące się w „Kąciku przyrodniczym” w SP w Czarnej Sędziszowskiej oraz literackim, którego tematem była twórczość poetycka poruszająca  również zagadnienia przyrodnicze. Uczniowie naszej szkoły za swoje prace plastyczne i literackie zdobyli wyróżnienia.
Gabriel Przywara klasa 1 (praca plastyczna),Daria Szopa klasa 2(praca plastyczna), Patrycja Płatek i Julia Kopeć klasa 6 (wiersze).

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.