WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „PODKARPACKIE KWIATY W RĘKODZIELE ARTYSTYCZNYM”
2019-05-24

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „PODKARPACKIE KWIATY W RĘKODZIELE ARTYSTYCZNYM”

23 maja 2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury w Rzeszowie na ul. Kochanowskiego odbył się finał kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”

Organizatorem konkursu była SP nr 2 w Rzeszowie i Liga Ochrony Przyrody. Konkurs swoim patronatem objęło Nadleśnictwo Mielec. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu uczniów młodszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie. Młodzi artyści wykonali taniec polonez do muzyki Wojciecha Kilara, następnie wysłuchaliśmy kilku piosenek o wiośnie w wykonaniu uczennic tej szkoły. Program artystyczny zakończyła inscenizacja traktująca o bogactwie przyrody. Po części artystycznej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu.    Na podsumowaniu  dowiedzieliśmy się, że na konkurs wpłynęło 280 prac z 21 szkół. Wyłoniono 40 laureatów. My wysłaliśmy 7 prac z czego 5 przyniosło ich wykonawcom tytuł laureata.  Z naszej szkoły tytuł laureata otrzymali: Zuzanna Pałka z kl. III w kategorii klas I – III, Julia kopeć i Mikołaj Buda z kl. VI w kategorii klas IV – VI oraz Julia Dworak i Natalia Gaweł z kl. VIII w kategorii klas VII – VIII.