Gminny Konkurs BRD
2019-06-14

Gminny Konkurs BRD

12 czerwca 2019r. czteroosobowa drużyna w składzie: Julia Kopeć, Patrycja Płatek, Mikołaj Buda i Krystian Kardyka reprezentowała naszą szkołę w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” na stadionie Bratkowicach i parkingu, gdzie funkcjonuje miasteczko rowerowe.

Konkurs zorganizowany został pod patronatem Wójta Gminy Świlcza, a jego współorganizatorami byli: Zespół Szkół w Bratkowicach, Straż Gminna w Świlczy oraz Policja Państwowa posterunku Głogów Małopolski. Zespoły uczniowskie szkół podstawowych musiały zmierzyć się z trudnymi pytaniami testu oraz wykazać się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze pokonując tor przeszkód. Nasi uczniowie zdobyli 3 miejsce. Najlepszym drużynom nagrody i dyplomy wręczyła Dyr Szkoły nr 1 w Bratkowicach Pani Joanna Różańska. Nikt z uczestników konkursu nie wrócił do domu bez upominków, w tym rowerowych kasków, ochraniaczy i odblaskowych kamizelek, które mają podnieść poziom widoczności bezpieczeństwa dzieci na drogach. Koordynatorem gminnych zawodów był Stanisław Rudzki, nauczyciel wychowania technicznego.