NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Półkolonia II turnus (1.07.2019r. – 5.07.2019r.)
2019-07-07

Półkolonia II turnus (1.07.2019r. – 5.07.2019r.)

W drugim turnusie uczestniczyło 27 dzieci. W okresie trwania półkolonii podopieczni uczestniczyli w zajęciach organizowanych na terenie naszej szkoły. Były też ciekawe wycieczki poza szkołę.

 

 

Pierwszego dnia podopieczni mieli okazję zwiedzić Muzeum Kultury Ludowej oraz Park Etnograficzny w Kolbuszowej. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, było ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Obserwowały zwierzęta hodowane w niektórych zagrodach. Po zwiedzaniu przyszedł czas na posiłek w pobliskiej kawiarence, składający się z naleśników.

Kolejnego dnia, tj. 2 lipca zwiedzaliśmy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, gdzie największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze strażakami i pokaz strażackich wozów gaśniczych Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej. Niespodzianką okazała się przygotowana przez strażaków kurtyna wodna, która była dla dzieci ogromną frajdą. Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, by tam poznać część naszej historii z zakresu motoryzacji, elektroniki czy służb mundurowych. Po krótkim odpoczynku przy posiłku zadowoleni, choć nieco zmęczeni wróciliśmy do szkoły.

Trzeciego dnia  dzieci zwiedzały „Zoo Market – Majster” w Rzeszowie. Dowiedzieliśmy się tam wielu cennych informacji na temat zwierząt, ich zwyczajów oraz opieki nad nimi. Kolejną atrakcją była wizyta w największym parku trampolin w Polsce „FlyParku”. Na miejscu, pod opieką profesjonalnych trenerów mogliśmy ćwiczyć skoki, podskoki, salta i przewroty.  Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczała nikogo nawet na sekundę! W pobliskiej restauracji „Gościniec” został zapewniony obiad.

Czwartego dnia w leśniczówce „Bugaj” dzieci bawiły się w podchody. Zorganizowano również różnego rodzaju zawody z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Nie zabrakło też zabaw z chustą animacyjną. W przerwie pomiędzy zabawami dzieci zjadły smaczne drożdżówki. Następnie udaliśmy się na pobliski plac zabaw, gdzie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju huśtawek, zjeżdżalni, przyrządów do ćwiczeń oraz boiska do piłki nożnej i siatkówki. Po aktywnym wypoczynku udaliśmy się do restauracji “Zacisze” na spaghetti, a po posiłku wróciliśmy wspólnie spacerem do szkoły.

Ostatni dzień półkolonii miał miejsce w Centrum Zabaw dla Dzieci "Fantazja" w Rzeszowie. Dzieci w miłej i przyjaznej atmosferze spędziły czas bawiąc się na dużych dmuchanych zjeżdżalniach, w basenach z piłkami, chodząc po labiryntach rur i przejść. Celem wycieczki do krainy ciągłej zabawy było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.   Po smacznych pierogach wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły, gdzie nadszedł czas pożegnania.

W trakcie półkolonii dzieci bardzo ze sobą się zżyły i nawiązały nowe przyjaźnie. Podopieczni bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Podsumowując należy stwierdzić, iż taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była udana. Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw oraz doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa.

Zapraszamy do galerii zdjęć