Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
2019-09-01

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Skończyły się już wakacje. Minęła pora beztroskich wędrówek, zabaw i słodkiego leniuchowania. Czas wrócić do szkoły, która już bardzo stęskniła się za radosnym gwarem swoich uczniów. Przed uczniami i nauczycielami dziesięć miesięcy wytężonej pracy, ale też okres nowych szans i możliwości, wspaniałych wycieczek oraz spotkań z kolegami i przyjaciółmi.

Niech rok szkolny 2019/20 będzie udany i przyniesie wszystkim dużo radości, sukcesów i satysfakcji.

Pachnie siano, koniczyna, babie lato z wiatrem leci...

A ja wrzesień list zaczynam, ciepły list do wszystkich dzieci.

Chce wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka,

Żeby tyle było piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze,

Żeby w szkole było milej niż nad rzeką lub nad morzem.

Długopisy, wszystkie pióra, niechaj piszą mądrze, ładnie,

I niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.