Narodowe Czytanie 2019
2019-09-13

Narodowe Czytanie 2019

Podczas tegorocznej, ósmej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Były to: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków Bruno Schulza, Orka Władysława Reymonta, Rozdziobią nas kruki, wrony Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Sawa Henryka Rzewuskiego.  Nowele te, uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością.

W piątek, w naszej szkole została odczytana przez młodszych uczniów Katarynka, natomiast klasy starsze zapoznały się z treścią nowel takich jak: Dobra pani, Sachem oraz Dym.

Na sam koniec tej uroczystości, każdy uczeń otrzymał odbitą okolicznościową pieczęć, którą szkoła otrzymała od Kancelarii Prezydenta RP.