Święto Szkoły
2019-09-27

Święto Szkoły

27 września 2019 r. w Rzeszowie odbyły się obchody 80. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i święto Wojsk Obrony Terytorialnej. W tych uroczystościach wzięli udział uczniowie klas IV-VIII.

Pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów przedstawiciele szkoły złożyli kwiaty. W wydarzeniu wzięli udział podkarpaccy parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, służb mundurowych i kombatanci. Po wygłoszeniu przemówień przez zaproszonych gości zostały wręczone pamiątkowe odznaczenia. W czasie świętowania pracownicy Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie rozprowadzali ulotki mówiące o historii Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie brali też udział w pikniku wojskowym, podczas którego wystawione były namioty promujące 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej. Zaprezentowana została broń oraz lekki sprzęt wojskowy, publikacje i gry edukacyjne wydane przez IPN.

Żołnierze zorganizowali również degustację wojskowej grochówki, w której uczniowie chętnie wzięli udział.